Dlaczego warto kupić poduszkę z wypełnieniem łuski gryki?

Skąd pomysł na poduszki wypełnione łuską gryki? Dlaczego warto je stosować?

Poduszki wypełnione łuską gryki zyskują coraz większą popularność wśród osób dbających o swoje zdrowie i komfort snu. W dzisiejszych czasach, gdy spędzamy dużo czasu przed ekranami, cierpimy na stres i zmęczenie, dobrze jest zadbać o jakość naszego snu. 

Jedną z najważniejszych zalet poduszki z  łuską gryki jest to, że jest ona hipoalergiczna. Łuski gryki zawierają taniny organiczne, które posiadają właściwości przeciwzapalne i zapobiegają rozwojowi bakterii, grzybów i roztoczy. 

Kolejną zaletą poduszki z gryki jest jej elastyczność. Dzięki stożkowej strukturze, łuska gryki jest sprężysta, dlatego też poduszka idealnie dopasowuje się do kształtu naszego ciała, zapewniając optymalne podparcie dla kręgosłupa i głowy. Dzięki temu mięśnie się rozluźniają, a drogi oddechowe nie są uciskane.

Poduszka z gryki jest także świetnym regulatorem dopływu powietrza i wilgotności. Pomiędzy łuskami gryki w poduszce znajdują się mikroszczeliny, które zapewniają stały przepływ powietrza. Dzięki temu poduszka nie nagrzewa się, utrzymując stałą temperaturę, jest chłodna latem, a ciepła zimą.

Wartym podkreślenia jest fakt, że łuska gryki ma silne właściwości higroskopijne, wchłaniając wilgoć pochodzącą z naszego ciała, a jednocześnie umożliwiając szybką wymianę powietrza. To przyczynia się do lepszego przepływu krwi, a co za tym idzie, do lepszego natlenienia mózgu.

Poduszki gryczane znajdują również zastosowanie w profilaktyce anty-odleżynowej, przy dolegliwościach reumatycznych i w stanach po przebytych urazach. Są więc również dobrym rozwiązaniem dla osób poruszających się na przykład na wózkach inwalidzkich, lub dla osób spędzających długie godziny w łóżku. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl